iTanalyze.com
  عبارت مورد جستجو  
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران  
Home صفحه اول آرشیو ارتباط باما درباره ما ارسال مطلب سایت های مرتبط وبلاگ نظرسنجی جستجو
archived.jpg
resaneh3.jpg
iBridge Berlin 2014-1.jpg
pardee.jpg
Sunday 06 May 2012یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱

توضيح گوگل براي حذف نام خليج فارس

شرکت گوگل به بی‌بی‌سی فارسی گفته است که دلیل نشان ندادن نام خلیج فارس در سرویس نقشه‌اش - گوگل‌مپز - این است که می‌خواهد وارد مناقشه‌های سیاسی بر سر نام این دریا نشود.
عده‌ای از کاربران ایرانی در روزهای اخیر متوجه شده‌اند که هیچ گونه نامی برای این آبراهه روی گوگل‌مپز ظاهر نمی‌شود و این موضوع خشم بعضی از کاربران ایرانی را برانگیخته است.
مایکل دالوو، مدیر روابط عمومی شرکت گوگل در بریتانیا به بی‌بی‌سی فارسی گفته این شرکت هیچ گونه "موضع سیاسی نمی‌گیرد" و از آن‌جا که "بعضی از مردم دنیا این آبراهه را Arabian Gulf (خلیج عربی) می‌نامند، برای پرهیز از ورود به یک مناقشه سیاسی، نامی برای این خلیج روی نقشه‌اش ظاهر نمی‌شود."
گوگل می‌گوید: "سیاستش این نیست که همه مناطق جهان را روی سرویس نقشه‌اش نامگذاری کند." اما این شرکت مثالی از دریا یا منطقه دیگری در جهان که مثل خلیج فارس، نامی برای آن روی سرویس نقشه‌اش ظاهر نشود، ارائه نکرد.
این در حالی است که در نرم‌افزار دیگر این شرکت به نام گوگل‌ارث، نام‌های خلیج فارس و خلیج عربی در کنار هم نمایش داده می‌شوند.
سخنگوی گوگل به بی‌بی‌سی فارسی گفته این نرم‌افزار کلاً جزئیات بیشتری نسبت به گوگل‌مپز نمایش می‌دهد و عبارت "خلیج عربی" را "برای کمک به کاربرانی که خلیج فارس را به نامی دیگر می‌شناسند" در نرم‌افزار گوگل‌ارث وارد کرده است.
گوگل گفته سیاست کلی‌اش درباره نام‌ها، استفاده از "نام‌های مورد استفاده ساکنان منطقه" است و چون بعضی ساکنان حاشیه جنوبی خلیج فارس از نام دیگر استفاده می‌کنند، آن را در گوگل‌ارث در کنار نام خلیج فارس نمایش می‌دهد


نظرات خوانندگان

:: ارسال کننده Anonymous در ۱۷ اردیبهشت ۹۱ - ۲۳:۱۵ >

لعنت بر گوگل


:: ارسال کننده امین در ۱۷ اردیبهشت ۹۱ - ۲۳:۲۵ >

مگه میشه یه خلیج چند تا نام داشته باشه یا هرکی یه جور اسم بزاره واسش..... اگه اینجوریه ما هم به تنگه فیوریدا میگیم تنگه فارس. خوبه؟


:: ارسال کننده سینا در ۱۸ اردیبهشت ۹۱ - ۰۲:۲۸ >

خلیج فارس یک نام تاریخی چندین هزار ساله است و تنها با ادعای یک یا چند کشور امکان تغییر ان وجود ندارد.گوگل بهانه اورده است و باید نام خلیج فارس را دوباره وارد نقشه کند نام دمی که به خلیج فارس اخیرا اطلاق می شود یک نام صددرصد جعلی است.


:: ارسال کننده Anonymous در ۱۸ اردیبهشت ۹۱ - ۰۴:۰۷ >

اگر قرار باشه در گوگل مپز همه مناطق و اماکن اسمی در نقشه نداشته باشند پس اسمشو گذاشتن "نقشه های گوگل" ؟! معلومه اعراب با پول یامفت طلای سیاه و ایضآ سیاست غرب بالاخص اربابش قصد فتنه انگیزی در خلیج همیشه فارس دارن تا از آب گل آلود این خلیج ماهی بگیرند، کور خوندید. تاجوانان ایران زمین زنده انده کسی رایارای هیچگونه دست اندازی به خاک مان نیست که نیست!


:: ارسال کننده کوروش در ۱۸ اردیبهشت ۹۱ - ۱۹:۳۰ >

زنده باد ایران.زنده باد خلیج همیشه فارس.


:: ارسال کننده Anonymous در ۱۸ اردیبهشت ۹۱ - ۲۱:۰۱ >

همه دشمنان ضدپارس همیشه جاوید میتونن گم شن


:: ارسال کننده حمید در ۱۸ اردیبهشت ۹۱ - ۲۱:۳۷ >

گوگل کلا قاطی کرده!
اون از دست اندازی به کاربرای اپل، اینم از حذف نام خلیج فارس تو گوگل مپ! و گذاشتن خلیج عربی کنار خلیج فارس تو گوگل ارث!!!
واقعاً متاسفم واسه کارای گوگـــــل....
یکم شرم داشته باش گــوگــل بی جنبه!!!


:: ارسال کننده مجید ومحمد در ۱۹ اردیبهشت ۹۱ - ۰۱:۰۵ >

دوستم محمد کنارم نشته بهش گفتم ممد نظرت چیه گفت:کسانی که نام خلیج فارس را عوض کنند تاریخ را مسخره کرده اند
و حالا نظرخودم : این حرکت باید با ...به گوگل باید جواب داده شود. 


:: ارسال کننده گل چای در ۱۹ اردیبهشت ۹۱ - ۱۶:۱۳ >

با سلام قابل توجه دست اندر کاران گوگل لطفا سری به منطقه خلیخ فارس بزنید وآمار جمعیت منطقه را بگیرید خواهید دید که آنهایی که به خلیج فارس خلیج عرب می گویند جمعیت کشورشان از ایرانی ها که به خلیج فارس خلیج فارس مسی گویند بیشتر است عذر بدتر از گناه نیاورید که بدتر می شود


:: ارسال کننده شیرین در ۲۲ اردیبهشت ۹۱ - ۲۰:۰۱ >

ایرانی همیشه ایرانی می مونه وخلیجشم همیشه ایرانی است ایم که ایم یک چیزو عوض کنن مگه هویتش از دست میره اینو گوگل بدونه خلیج یعنی خلیج همیشه فارس


:: ارسال کننده از عربهای جنوب در ۳۰ اردیبهشت ۹۱ - ۲۱:۴۸ >

@گل چای
من به شما پیشنهاد میدم که خودتون یه سری به آنجا بزنین و از ساکنان عرب آنجا یا به قول خودتان عرب زبان ایرانی بپرسین که خلیج فارس هست یا عرب 12میلیون عرب به قول خودتان ایرانی تو جنوب هست بعد نه یک یا دو کشور و 24کشور عربی با تمام وجود به عرب بودن آن اعتراف می کنن که جمعیت اونا رو با 12میلیون عرب جنوب جمع کنیین می شود. . . ..
پس اگر کل ایرانیان داخل و خارج رو جمع کنی یک هزارم هم نمی شین. . .
دادا همینجوری که نگفتن جهان عرب


:: ارسال کننده مهرداد در ۱ خرداد ۹۱ - ۰۴:۳۷ >

عربا بس که ... قاطی کردن ....
نه منطق سرشون میشه نه تاریخ نه ...
فقط بلدن ...
به گوگل هم پیشنهاد میکنم اعتبارشو به پول نفروشه . قبلا جوره دیگه ای رو گولگ حساب میکردم ولی انگار گولگم خریدنیه بهش پول بدی جستجو گرشم دستکاری میکنه / باعث تاسف که این همه هم از انسانیت دم میزنن ولی بویی نبردن / راستی اسم این سایتم خبر فارسیه لطفا عربا کامنت نزارن ....میگم منطقم سرشون نمیشه .... /
زنده باد خلیج همیشه همیشه همیشه .... فارسسسسسسسسسسس ایران زمین.
عربا که هیچی گوگلم خودشو بکشه نمیتونه این اسم عوض کنه .


:: ارسال کننده EhSaN در ۲۴ شهریور ۹۱ - ۱۷:۴۶ >

بیش لعنت


:: ارسال کننده احسان در ۲۰ دی ۹۱ - ۲۱:۰۹ >

وقتي به اين خارجي هاي بيگانه رو بدي همين كارا رو ميكنن ديگه. يكي به اين ماهواره نشين هاي مسخره بگه كه اگه شما عاشق ايرانيد نمي خواد حكومت رو عوض كنيد جلوي اين انحصار طلبي ها رو بگيرن كه همش از زير سر اين آمريكاي لعنتي بلند ميشه.....

ارسال نظرات
(you may use HTML tags for style)


ایران
جهان
وبلاگ

 
نرم افزار
تجارت الکترونیکی
دولت الکترونیکی
بانکداری الکترونیکی
آموزش الکترونیکی
تکفا
امنیت
اینترنت
مخابرات
جامعه اطلاعاتی
رویدادها
قوانین و مقررات
 


نقل مطالب سایت باذکر منبع مجاز است