iTanalyze.com
  عبارت مورد جستجو  
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران  
Home صفحه اول آرشیو ارتباط باما درباره ما ارسال مطلب سایت های مرتبط وبلاگ نظرسنجی جستجو
appll logo.jpg
poole.jpg
steevi.jpg
data q.jpg
Tuesday 23 Apr 2013سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

تغییر کدپستی در سایت ثبت احوال کشور

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور از استقرار سامانه ثبت تغییر کدپستی خبر داد و اعلام کرد: این سامانه تا 10 روز دیگر در پورتال الکترونیکی ثبت احوال فعال خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی و همکاری‌های بین الملل، حمید پارسایی گفت: در روال فعلی ثبت تغییر نشانی و کدپستی در پورتال سازمان، فرایند انجام کار زمان‌بر است زیرا پس از ثبت کدپستی جدید، کارت شناسایی ملی فرد تعویض و برای او ارسال می‌شود.
وی در ادامه افزود: تعویض کارت ملی به علت تغییر نشانی و کدپستی، هموطنان را به زحمت می‌اندازد و با توجه به اینکه برنامه صدور کارت هوشمند ملی نیز در دستور کار قرار دارد، ضرورتی به صرف هزینه سنگین برای تغییر کارت‌های ملی و درج کدپستی جدید در آن وجود ندارد.
پارسایی ادامه داد: در سامانه جدید ثبت تغییر کدپستی، اطلاعات هویتی و سپس شماره تلفن همراه متقاضی اخذ و کد ویژه‌ای به فرد پیامک می‌شود که برای ادامه فرایند ثبت تغییر کدپستی پس از ورود به سامانه ضمن وارد کردن این کد، در نهایت تغییر نشانی و کدپستی در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور ثبت خواهد شد و به این ترتیب، دستگاه‌هایی که به این پایگاه متصل هستند، از نشانی فعلی هموطنان اطلاع می‌یابند.
معاون سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه برابر قانون، تغییر نشانی و کدپستی افراد باید به اطلاع سازمان ثبت احوال برسد، خاطرنشان کرد: افزون بر این، دستگاه‌های اجرایی موظف هستند که به آدرس ثبت شده افراد خدمت ارائه کنند. به عنوان مثال بسیاری از بانک‌ها و نهادهای مختلف از اینکه کدپستی درج شده در پشت کارت ملی با آدرس فعلی مراجعان آنها منطبق نیست، گلایه دارند و تاکید می‌کنند که باید از اطلاعات واقعی محل سکونت افراد برای ارائه برخی از خدمات مطلع باشند.
پارسایی یادآور شد: راه‌اندازی این سامانه در پورتال الکترونیکی ثبت‌احوال به نشانی www.sabteahval.ir علاوه بر اینکه شرایط انتشار آمار مهاجرت را فراهم می‌کند، زمینه حفظ امنیت اجتماعی بیشتری نیز فراهم می‌گردد.
گفتنی است: از سامانه تغییر کدپستی در همایش جمعیت، تعالی و راهبردها در اواخر اسفند ماه سال گذشته رونمایی شد.


نظرات خوانندگان

:: ارسال کننده هوشنگ اميرى در ۶ اردیبهشت ۹۲ - ۰۳:۴۵ >

درودبرشما:ازاينكه اين سايت باحالتون را راه اندازى كرديدبسيارسپاسگزارم
اميدوارم هميشه
درتمام مراحل زندگى
سالم وشادوتندرست باشيد_

ارسال نظرات
(you may use HTML tags for style)


ایران
جهان
وبلاگ

 
نرم افزار
تجارت الکترونیکی
دولت الکترونیکی
بانکداری الکترونیکی
آموزش الکترونیکی
تکفا
امنیت
اینترنت
مخابرات
جامعه اطلاعاتی
رویدادها
قوانین و مقررات
 


نقل مطالب سایت باذکر منبع مجاز است