iTanalyze.com
  عبارت مورد جستجو  
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران  
Home صفحه اول آرشیو ارتباط باما درباره ما ارسال مطلب سایت های مرتبط وبلاگ نظرسنجی جستجو
appll logo.jpg
poole.jpg
steevi.jpg
data q.jpg
Saturday 15 Mar 2014شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲

تغییر وضعیت اینترنت شعار است

یکی از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور وضعیت اینترنت در کشور را اسف‌بار توصیف کرد و گفت: متاسفانه تمام سخنانی که در خصوص بهبود وضعیت اینترنت در کشور گفته می‌شود، در حد شعار باقی مانده وهیچ تغییری اتفاق نیفتاده است.
ایسنا- فرشاد جعفریان افزود: زمانی می‌توان ادعا کرد که قیمت اینترنت کاهش و کیفیت آن افزایش داشته که کاربر نهایی چنین چیزی را احساس کنند. این موضوع مانند این است که چند سال خشکسالی آمده باشد و برای مدت کمی باران ببارد، با چنین شرایطی مشخص است که وضعیت تغییری نخواهد کرد.
این کارشناس در مورد مصوبه اخیر سازمان تنظیم مقررات ارتباطات درباره تخفیف در پهنای باند اینترنت، گفت: دقیقا اشتباهی که در سال 89 رخ داد دوباره تکرار شد. درحال حاضر مخابرات و شرکت‌های ارایه دهنده خدمات ADSL به کاربران، المان‌هایی را با 35 درصد تخفیف دریافت می‌کنند و در این بین شرکت‌های ISP و ISDP فراموش شده‌اند.
وی گفت: البته شرکت‌های ISP و ISDP هنوز یک امتیاز دارند که جلوی ورشکسته شدن آن‌ها را می‌گیرد.
او افزود: در پروانه شرکت‌های PAP ذکر شده که این شرکت‌های تنها می‌توانند اینترنت را به کاربران نهایی برسانند در صورتی که ISP و ISDPها امتیاز دادن سرویس به شرکت‌ها را دارند.
وی در ادامه به لزوم خصوصی‌سازی پهنای باند در کشور اشاره و عنوان کرد: ورود شرکت‌های خصوصی به قضیه پهنای باند می‌تواند قیمت و کیفیت اینترنت را بهبود دهد. راهکارهایی نیز برای نظارت زیرساخت برروی این موضوع وجود دارد و جای نگرانی نیست. وی افزود: ممکن است عده‌ای در دفاع از این موضوع بگویند که حتی با ورود شرکت‌های خصوصی هزینه‌های خطوط انتقال زیرساخت نگذارد که این قیمت کاهش داشته باشد. در پاسخ به این موضوع باید بگوییم که اولا قیمت خطوط شرکت ارتباطات زیرساخت اصلا عادلانه و استاندارد نیست و ثانیا با همین قیمت هم ما اطمینان داریم که قیمت نهایی اینترنت با کاهش رو به رو می‌شود.
جعفریان همچنین گفت: مخابرات‌های استانی برای سایر شرکت‌های خصوصی مشکلاتی را در زمینه خطوط انتقال در شهرستان‌ها ایجاد می‌کنند که البته اگر این موضوع را از خود آن‌ها جویا شوید، پاسخشان منفی خواهد بود.
وی افزود: برای رسیدن به حقیقت در این موضوع کافی است مقایسه بین دو کاربر داشته باشید که یکی سرویس‌ خود را از مخابرات می‌گیرد و دیگری از یک شرکت خصوصی دیگر؛ زمان نصب سرویس و راه‌اندازی خطوط کاربر همه چیز را مشخص می‌کند.


نظرات خوانندگان
ارسال نظرات
(you may use HTML tags for style)


ایران
جهان
وبلاگ

 
نرم افزار
تجارت الکترونیکی
دولت الکترونیکی
بانکداری الکترونیکی
آموزش الکترونیکی
تکفا
امنیت
اینترنت
مخابرات
جامعه اطلاعاتی
رویدادها
قوانین و مقررات
 


نقل مطالب سایت باذکر منبع مجاز است