ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

  عبارت مورد جستجو
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران

گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از آخرین وضعیت نفوذ اینترنت در کشور از رشد ۱۴ درصدی اشتراک اینترنت موبایل در یک سال و عدم استقبال کاربران از اینترنت ثابت خبر می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، وضعیت نفوذ فناوری ارتباطات در کشور در سال ۱۴۰۰ توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شده و ضریب نفوذ اینترنت ثابت و موبایل و تعداد مشترکان هر یک از این فناوری‌ها با سال ۱۳۹۹ مقایسه شده است.

آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان می‌دهد که هم اکنون ۱۰۶ میلیون و ۹۱۹ نفر در کشور مشترک اینترنت پرسرعت هستند و از فناوری‌های ۳G، ۴G، ADSL، TDLTE و وای فای و فیبر برای اتصال استفاده می‌کنند.

ضریب نفوذ اینترنت در کشور هم اکنون ۱۲۷.۲۰ درصد است که در پایان سال ۹۹ حدود ۱۱۲.۸۴ درصد اعلام شده بود.

تا پایان سال ۱۴۰۰ ضریب نفوذ اینترنت همراه به ۱۱۴.۰۶ درصد رسیده است و این در حالی است که ضریب نفوذ اینترنت موبایل تا پایان سال ۱۳۹۹، ۱۰۰ درصد بود. این ارقام نشان می‌دهد که در یک سال میزان اشتراک اینترنت موبایل در کشور، ۱۴ درصد رشد داشته است.

این در حالی است که ضریب نفوذ اینترنت ثابت در یک سال کمتر از یک درصد رشد کرده و از ۱۲.۶۲ درصد در سال ۱۳۹۹ به ۱۳.۱۵ درصد در سال ۱۴۰۰ رسیده است. این ارقام نشان می‌دهد که کاربران ایرانی از اینترنت ثابت استقبالی نکرده‌اند.

هم اکنون تعداد مشترکان اینترنت ثابت ۱۱ میلیون و ۵۰ هزار نفر اعلام شده که این ر قم در سال ۹۹ بیش از ۱۰ میلیون نفر بوده است.

تعداد مشترکان اینترنت موبایل از ۸۴ میلیون و ۱۹۶ هزار نفر در سال ۹۹ به ۹۵ میلیون و ۸۶۹ هزار نفر در سال ۱۴۰۰ رسیده است.

این آمار حاکی از آن است که از نظر تفکیک فناوری‌های دسترسی نیز ۸۹ درصد کاربران برای اتصال از اینترنت ۳G و ۴G استفاده می‌کنند. ۸ درصد مشترکان از اینترنت ADSL و ۱.۶ درصد مشترکان نیز برای اتصال از TDLTE استفاده می‌کنند. سهم اینترنت فیبر (FTTX) و وای فای در این جدول کمتر از یک درصد است.

  • ۰۱/۰۲/۰۵

اینترنت ایران

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">