ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

  عبارت مورد جستجو
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران

نیاز ایالات‌متحده به شرکا در دفاع سایبری
نیروی مأموریت ملی سایبری ایالات‌متحده معتقد است توانایی دفاعی آن در برابر تهدیدات سایبری مخرب داخلی و خارجی در موفقیت این نیرو نقش بسیار مهمی دارد.
به گزارش سایبربان؛ سرلشکر ویلیام هارتمن، فرمانده نیروی مأموریت ملی سایبری، در فرماندهی سایبری ایالات‌متحده، روز جمعه در یک مصاحبه مجازی، با عنوان "نگاهی به همکاری امنیتی دولت ایالات‌متحده در خارج از کشور" اعلام کرد، موفقیت سازمان تحت امر وی به توانایی دفاع از تهدیدات سایبری مخرب در برابر عوامل سایبری مخرب خارجی بستگی دارد.

خبرگزاری نیجریه (NAN) گزارش می‌دهد که این برنامه توسط مراکز مطبوعاتی خارجی وزارت امور خارجه ایالات‌متحده و با همکاری مرکز بین‌المللی مریدین سازمان‌دهی شده است.

هارتمن می‌گوید: ما فعالانه این دشمنان خارجی را در خارج از کشور تعقیب می‌کنیم تا از زیرساخت‌های حیاتی خود دفاع کنیم. پایگاه صنعتی دفاعی ما و شبکه‌های اطلاعاتی وزارت دفاع، از امنیت انتخابات گرفته تا جاسوسی دولت‌های ملی، مأموریت‌هایی را انجام می‌دهند و اغلب در مقابله با برخی از مهم‌ترین چالش‌هایی که کشور ما با آن مواجه است، مشارکت دارند؛ بنابراین، این یک جنبه حیاتی از دفاع از ارتش، ملت و توانایی ما برای پاسخ به این تهدیدات است. ما می‌دانیم که امنیت سایبری جمعی، مبحثی است که با اعتماد ارتباط مستقیم دارد؛ بنابراین هر کاری که در توان داریم انجام می‌دهیم تا بهترین شریک ممکن باشیم.

هارتمن گفته است که این نیروی مأموریتی در سراسر طیف فضای سایبری برای اجرای عملیات اطلاعاتی تهاجمی و دفاعی عمل می‌کند تا به‌طور فعال تهدیدهای جاری که ایالات‌متحده را هدف قرار می‌دهد، مختل کند.

وی در ادامه مدعی شد: عملیات‌های ما مشخص، هدفمند و سنجیده شده هستند. این عملیات‌ها اقدامات هماهنگ شده‌ای هستند که با هنجارهای بین‌المللی منطبق می‌باشند و قبل از اینکه عوامل مخرب سایبری بتوانند ما یا شرکای کلیدی ما را تهدید کنند فعالیت‌های آن‌ها را مختل می‌کنند؛ اما هرروز چیزی برای ما روشن‌تر می‌شود. این‌ها همان عاملانی هستند که ارتش ایالات‌متحده را در سرزمین خود تهدید می‌کنند و بسیاری دیگر را در سراسر جهان تهدید می‌کنند. ما آموخته‌ایم که وقتی این تهدیدات مشترک، به‌صورت جهانی هستند، در رایانه‌های ما هستند، در سیستم‌های ما هستند و حتی در شبکه‌های ما هستند، بهتر است با هم کار کنیم تا تنهایی.

هارتمن در ادامه می‌گوید که مأموریت این نیروها در سراسر طیف فضای سایبری عمل می‌کند و از این طریق، آن‌ها عملیات اطلاعاتی تهاجمی و تدافعی را اجرا می‌کنند تا به‌طور فعال تهدیدهای جاری را که ایالات‌متحده و متحدان و شرکای کلیدی آن‌ها را هدف می‌گیرند، مختل کنند.

خانم هالی بارودی، معاون فرمانده نیروی مأموریت ملی سایبری در فرماندهی سایبری ایالات‌متحده، در اظهارات خود گفت که یک موقعیت عالی امنیت سایبری با افراد حرفه‌ای در حال شکل‌گیری است.

بارودی می‌گوید که افزایش پیچیدگی فناوری و تهدیدات ایالات‌متحده، مستلزم افراد بسیار ماهر با دیدگاه‌های متنوع و رویکردهای خلاقانه است.

وی معتقد است که به‌عنوان یک جامعه جهانی، آن‌ها به استعدادهای امنیت سایبری بیشتری در بخش عمومی و خصوصی نیاز دارند و باید تنوع نیروی کار خود را افزایش دهند.

او می‌گوید: این چیزی است که من و هارتمن هرروز روی آن کار می‌کنیم.

  • ۰۱/۰۷/۰۹

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">