ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

  عبارت مورد جستجو
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران

مخابرات: PAP‌ها رقیب ما نیستند

| يكشنبه, ۶ دی ۱۳۹۴، ۰۵:۲۲ ب.ظ | ۰ نظر

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: شرکت های PAP را رقیب خود نمی دانیم، بلکه آن ها در کنار، و با کمک ما به مشتریان خدمات ارایه می کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، دکتر سیدهاشمی، رییس هیأت مدیره ضمن بیان این مطلب افزود: از آنجایی که این شرکت ها با استفاده از شبکه و تجهیزات مخابرات قادر به ارایه خدمات می باشند، لذا به عنوان مکمل ارایه دهندگان خدمات در کنار شرکت مخابرات ایران فعال هستند.

دکتر سیدهاشمی به واهی بودن ادعای برخی، مبنی بر عدم همکاری مخابرات با شرکت های PAP خاطرنشان کرد: اگر به پیشینه همکاری با این شرکت ها نگاه کنیم، به خوبی در می یابیم که میزان همکاری شرکت مخابرات ایران پس از خصوصی سازی گسترش یافته است.

وی به میزان سرمایه گذاری شرکت های PAP و مخابرات ایران اشاره کرد و گفت: با توجه به حجم سرمایه گذاری ها در واگذاری خدمات ADSL ، آنان وضع بهتری دارند، زیرا مخابرات ایران با داشتن 130 هزار کیلومتر فیبر نوری ، هزاران مراکز مخابراتی و کافو نوری ، 80 هزار نیروی انسانی و ... هزینه های زیادی دارد که آنها ندارند، لذا میزان درآمد آنان به نسبت سرمایه گذاری، از مخابرات بیشتر است.

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران، به بیان گستردگی ارایه خدمات در شرکت مخابرات ایران پرداخت و افزود: با توجه به انتظاری که مردم در اقصی نقاط کشور از مخابرات به عنوان یک برند قدیمی و معتبر دارند، از کلان شهر ها گرفته تا روستاهای کم سکنه، خدمات ارایه می کند، حال آنکه، شرکت های PAP به خاطر صرفه اقتصادی، فقط در شهرها به ارایه خدمات می پردازند.

دکتر سیدهاشمی، بازار ارتباطات کشور را وسیع ارزیابی کرد و گفت: از 40 هزار میلیارد تومان بازار ارتباطات کشور، شرکت مخابرات ایران ، شرکت ارتباطات سیار، ایرانسل و تمامی شرکت های ارایه دهنده خدمات مخابراتی، حدود 20 هزار میلیارد تومان را در دست دارند، لذا هم ما و هم شرکت های PAP می توانیم از این بازار استفاده کنیم.

 

خصوصی سازی مخابرات، بزرگترین تمرین خصوصی سازی دولت بود

 رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: شرکت مخابرات ایران از بُعد گستردگی ارایه خدمات ، نیروی انسانی، ارزش برند و سودآوری برای دولت جزو برترین شرکت های بورسی ست که بزرگ ترین تمرین خصوصی سازی دولت به حساب می آید و البته، طبیعی ست که در این تمرین، اختلافات سلیقه ای پیش بیاید، اما در کلان روابط و سیاست ها اینطور نیست و اختلافی وجود ندارد و همه موافق خصوصی سازی مخابرات بوده و هستند.

دکتر سیدهاشمی، تعامل با دولت را از اصول استراتژی شرکت مخابرات ایران عنوان کرد و گفت: تا امروز هم در سطح کلان، این تعامل کاملاً انجام شده و منبعد نیز انجام خواهد شد، لذا، برخی از اختلافات، ناشی از اعمال سلیقه در محیط خُرد می باشد، این امر هم، در راستای خصوصی سازی بنگاه اقتصادی بزرگ، مانند مخابرات، طبیعی است.

وی مخابرات و دولت را در معاملات تجاری، مشتری انبوه یکدیگر خواند و بیان کرد: دولتی که در سال بیش از 100 میلیارد تومان از ما خدمات دریافت می کند و ما نیز در سال بیش از 3 هزار میلیارد تومان به او پرداخت می کنیم، هر دو مشتری انبوه یکدیگر هستیم. از اینرو انتظار داریم، در مقابل کمک و تمکین انجام کارها، ما نیز کمک و حمایت ببینیم، چه بسا، در کشورهای پیشرفته، مشتریان انبوه نسبت به مشتریان خُرد دارای وزن و جایگاه ویژه ای هستند.

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران از دولت تدبیر و امید خواست با حمایت های خود و تلاش شبانه روزی کارکنان و مدیران شرکت مخابرات ایران، شرایطی فراهم شود تا همواره شاهد توسعه در بخش ارتباطات و پاسخ به نیازهای مردم باشیم.

 

عملکرد مناسب، اعتماد مشتریان را بالا می برد

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران افزود: حفظ برند شرکت مخابرات ایران را اعتماد مشتریان رقم می زند و این اعتماد سازی ناشی از عملکرد خوب کارکنان است. اولین نقش ما، اعتمادسازی برای ذینفعان است، لازمه اعتمادسازی هم عملکرد مثبت شرکت است که بتواند فرآیندهای خود را به موقع بهبود بخشد تا صداقت و درستی در عملکرد شرکت نزد مشتریان دیده شود.

دکتر سیدهاشمی، اعتماد مردم ، ذینفعان و مشتریان را مؤلفه های اصلی حفظ برند مخابرات دانست و گفت: با در نظر گرفتن این سه عامل، اعتبار اسمی سازمان حفظ می شود.

وی در ادامه به زنجیره عوامل مؤثر در حفظ برند اشاره کرد و افزود: در این زنجیره، همه نقش دارند، از کارکنانی که از درب منازل و پشت باجه ها به صورت چهره به چهره،  به مردم خدمات می دهند گرفته، تا بخش های فنی ، کارکنان ستادی و مدیران. در واقع پایه اعتمادسازی در شرکت، تمامی کارکنان هستند.

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران، انتخاب درست نیروی انسانی و آموزش را در حفظ برند ضروری دانست و اظهار کرد: نماینده مخابرات وقتی برای ارایه خدمت به منزل مشتری می رود، باید رازدار او بوده و دیده ها و شنیده های خود را به بیرون منتقل نکند.

دکتر سیدهاشمی،  با بیان اینکه اعتمادسازی متقابل مشتریان و سازمان، موفقیت را رقم می زند خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران، دارای 80 هزار نیرو می باشد که به بیش از 90 میلیون مشترک، در ثانیه، خدمات می دهد، از این رو، منافع شرکت ، مشتری و کارکنان وابسته به هم است، اگر در ارایه خدمات مطلوب و کسب درآمد فی مابین به درستی انجام شود، اعتماد بین عوامل ایجاد و در نهایت موفقیت حاصل خواهد شد.

وی به محاسبه ریسک اقتصادی در شرکت اشاره کرد و افزود: در محاسبه ریسک اقتصادی، تحت عنوان ریسک جامع، اعتبار اسمی شرکت مطرح است که مدیران هر ماه خطر ریسک اعتبار اسمی شرکت را بررسی کرده و به موقع از مخدوش شدن این اعتبار جلوگیری می کنند.

 

ارزش سهام مخابرات در بورس حفظ شده است

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: بسیاری از بنگاه های اقتصادی در بازار بورس، در اثر کاهش ارزش سهام، جایگاه خود را از دست دادند، اما مخابرات، تنها شرکت بورسی ست که در این دوران ، همواره جایگاه خود را حفظ کرده است.

وی افزود: رکود اقتصادی حاکم بر کشور، روی تحقق EPS پیش بینی شده ی تمامی بنگاه های اقتصادی تأثیر منفی گذاشته، اما خوشبختانه، شرکت مخابرات ایران توانسته در این رکود، بدون کسب شاخص منفی، با تحقق EPS خود، همواره جایگاه خود را حفظ کند.

دکتر سیدهاشمی گفت: تورم و رکود، دو بیماری ست که گریبان گیر اقتصاد کشور شده که تمامی بنگاه های اقتصادی را متأثر ساخته است.

وی در ادامه افزود: از نظر علم اقتصاد ، مدت زمان خروج از تورم دو سال است اما خروج از رکود اقتصادی مدت پنج سال طول می کشد، شرکت مخابرات ایران هم یک بنگاه اقتصادی بزرگی ست که مانند سایر دستگاه ها، تحت تأثیر این رکود قرار گرفته است، اما، با تلاش مستمر، توانسته در این شرایط نامطلوب، جایگاه خود را حفظ کند.

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران به بیان اهمیت نیروی انسانی نزد شرکت پرداخت و خاطرنشان کرد: با وجود این مشکلات، فشارها و پایان تعهد پنج ساله حفظ نیروی انسانی، نه تنها،حتی یک نفر را تعدیل نکردیم، بلکه، توانستیم باز هم نیرو جذب کنیم، این رویکرد، نشان از اهمیت نیروی انسانی نزد هیأت مدیره شرکت دارد.

دکتر سید هاشمی در ادامه، بازنشستگی بیش از 8 هزار نفر در دو سال اخیر را افتخار بزرگی برای مخابرات دانست و افزود: یکی از افتخارات ما این بود که توانستیم، حدود 8 هزار نفر واجد شرایط بازنشستگی را با یک پاداش مناسب ، بدرقه کنیم.

 

با وجود تحریم ها، نگذاشتیم در خدمات مردم اختلالی ایجاد شود

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: هر چند در خلال تحریم، از فناوری به روز عقب افتادیم و زمان و هزینه های اجرای پروژه ها بالا رفت، اما با تلاش و کوشش نگذاشتیم در خدمات مخابراتی مردم اختلالی ایجاد شود.

دکتر سید هاشمی، افزود: تحریم های تحمیلی در روند کارهای تمام دستگاه های اجرایی و خدماتی کشور تأثیر گذاشت، آثار این تحریم در دو مقوله افزایش هزینه ها و تأخیر در ورود فناوری جدید ظاهر شد.

دکتر سیدهاشمی، نتیجه این تحریم ها را محروم ماندن مردم از خدمات به روز دانست و گفت: وقتی تحریم ها آغاز شد، بسیاری از شرکت های تأمین کننده تجهیزات و فناوری اعلام کردند دیگر قادر به پاسخگویی تقاضاها در این خصوص نیستند، این امر، مشکل بزرگی در ورود فناوری به مخابرات ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه برای متوقف نشدن خدمات به مردم، مجبور به تأمین تجهیزات از واسطه ها شدیم خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ایجاد وقفه در ارایه خدمات، باید تجهیزات مورد نیاز خود را از واسطه ها و شرکت هایی که صاحب فناوری نبودند، تهیه می کردیم که این خود هزینه و زمان اجرای پروژه ها را برای شرکت مخابرات ایران، چند برابر کرد.

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران به تغییر وضعیت در دوران بعد از تحریم اشاره کرد و افزود: بعد از برداشتن تحریم ها، کشورهای صاحب فناوری و شرکت های تأمین کننده به سه شکل در مخابرات حضور پیدا کردند، گروه اول می خواهند رأساً به ما خدمات مشاوره ای بدهند، این در حالی بود که در دوران تحریم، مخابرات این مشاوره را بر اساس سیاست هایی که اعمال کرده بود به طور غیر مستقیم و با هزینه های بالا دریافت می کرد، گروه دوم می خواهند به صورت مشترک با مخابرات، سرمایه گذاری کنند و گروه سوم شرکت هایی هستند که قصد دارند با در نظر گرفتن شرایطی برای ما تأمین مالی کنند.

دکتر سیدهاشمی در بیان استراتژی خرید شرکت مخابرات ایران اظهار کرد: اولویت ما در همکاری با اینگونه شرکت ها این است که، فناوری بالاتر ، قیمت پایین تر و تأمین مالی 100درصدی برای ما به ارمغان داشته باشند. در این بین، از شرکت هایی که حاضرند با ما مشارکت کنند و علاوه بر تأمین سهم خودشان، سهم ما را هم به طور 100 درصد تأمین کنند، ( با بازگشت 5ساله) استقبال می کنیم.

وی به آغاز همکاری با چند شرکت در مخابرات اشاره کرد و بیان داشت: اخیراً با دو شرکت تأمین کننده تجهیزات با لحاظ شرایطی که گفتم، قرارداد بستیم که علاوه بر تأمین تجهیزات، حاضر شدند به طور 100درصد برای ما تأمین مالی کنند و با کمترین قیمت رقابتی، کالاهای مورد نیاز ما را تأمین نماید.

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه بسیاری از سازمان ها و دستگاه های خدماتی و اجرایی با کمبود نقدینگی مواجه هستند گفت: امروزه تمام بنگاه های اقتصادی  دچار مشکل نقدینگی هستند به طور مثال، بانک ها نیز از منظر اعطای تسهیلات به شدت مشکل مالی دارند، انبوهی از کالاهای بنگاه ها و تولیدکنندگان، مدت های زیادی ست که در انبارها راکد مانده است. به نظر من مخابرات با تلاشی که در ارایه خدمات به مردم دارد، با گذراندن دوران تحریم، نسبت به سایر بنگاه ها، دارای کمترین مشکل است که توانسته بدون حمایت، روی پای خود بایستد.

 

شرکت مخابرات ایران در انتخابات، بی طرف، امّا، فعال است

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران با اشاره به نزدیک بودن برگزاری انتخابات گفت: شرکت مخابرات ایران، آمادگی هرگونه همکاری در برقراری ارتباط و تأمین شبکه برای برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را دارد.

دکتر سیدهاشمی، افزود: مخابرات در تأمین ارتباط و امنیت شبکه و تبادل اطلاعات مربوط به انتخابات، نقش بسیار مهم ، مؤثر و بی طرفانه ای ایفا می کند.

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران، گستردگی ارایه خدمات توسط مخابرات را وسیع ارزیابی کرد و گفت: شرکت مخابرات ایران به دور از درنظر گرفتن صرفه اقتصادی همواره در اقصی نقاط کشور خدمت رسانی می کند، حتی روستاهای دارای تنها چند خانوار.

وی همچنین اظهار کرد: پیش از این هم به دولت اعلام کرده بودیم، اگر انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود، شرکت مخابرات ایران می تواند ساز و کار و بستر انجام آن را به شکل مطلوب فراهم کند.

دکتر سیدهاشمی، به بیان حضور نمایندگان مخابرات در جلسات هماهنگی برگزاری انتخابات در وزارت کشور پرداخت و افزود: مدیران ما در جلسات متعدد برای هماهنگی برگزاری جلسات برگزاری انتخابات شرکت کردند، از این رو، تا انتهای برگزاری، حتی تا لحظه اعلام نتایج، به صورت فعال حضور خواهیم داشت.

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران در پایان با اشاره به اینکه موضع مخابرات ، بی طرفی نسبت به کاندیداها است اظهار کرد: برای هیچ کاندیداهایی تبلیغ نمی کنیم، اگر کارکنان این شرکت هم کاندید شوند، برای ما باعث افتخار است.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">