ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

  عبارت مورد جستجو
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: در راستای تحقق پیشرفت علمی و فناوری کشور ارائه درس هوش مصنوعی و تحول دیجیتال از مهرماه در دانشگاه ها تصویب شد.
به گزارش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رضا نقی زاده اظهار داشت: بر اساس مصوبه جلسه ۹۷۱ شورای عالی برنامه ریزی آموزشی که امروز برگزار شد؛ تدریس دو واحد درس هوش مصنوعی و تحول دیجیتال در رشته های کارشناسی فنی و مهندسی از مهرماه سال ۱۴۰۳ اجرایی می شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی در تشریح این مصوبه گفت: در بازنگری برنامه های درسی دوره کارشناسی مرتبط با حوزه فنی و مهندسی درس دو واحد هوش مصنوعی و تحول دیجیتال پیش بینی شده است. همچنین بر اساس مصوبه جلسه ۹۷۱ شورای عالی برنامه ریزی آموزشی برای سایر رشته ها نیز درس دو واحدی هوش مصنوعی و تحول دیجیتال در قالب درس اختیاری قابل ارائه به دانشجویان می باشد.

وی افزود: ارائه این درس در راستای اهداف اسناد بالادستی همچون سیاست های برنامه هفتم توسعه کشور و نقشه جامع علمی صورت می گیرد و مقرر شده است از فناوری های نوین آموزشی در ارائه این درس بهره گرفته شود.

نقی زاده گفت: رشته های تحصیلی جدید درحوزه هوش مصنوعی به عنوان بخشی از رشته های تحصیلی راهبردی نیز پیش بینی شده است که سعی می شود از سال ۱۴۰۳ در دانشگاه های کشور اجرایی شود.

وی با مهم دانستن همکاری با سایر نهادها همچون معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارائه هر چه با کیفیت تر این درس و رشته های تحصیلی مرتبط بر آمادگی معاونت آموزشی وزارت علوم در تسهیل مسیر توسعه علمی و فناوری کشور از طریق ابزارهای در اختیار تاکید نمود.

در جلسه ۹۷۱ شورای عالی برنامه ریزی آموزشی گزارش بازنگری رشته های تحصیلی فنی و مهندسی تصویب شد و همچنین مقرر شد درس هوش مصنوعی و تحول دیجیتال در رشته های فنی و مهندسی به عنوان درس اصلی و در رشته های دیگر به عنوان درس عمومی اختیاری از مهرماه ۱۴۰۳ ارائه می شود.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">