ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

  عبارت مورد جستجو
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران

سامانه پیش بینی زلزله در ژاپن ۷۰ ثانیه زودتر اطلاع رسانی می کند در حالی که در زلزله اخیر دماوند سامانه تهران ۲۵ ثانیه زودتر هشدار داد. باید این فاصله اصلاح شود. هر چه بتوانیم این زمان را بیشتر کنیم تاثیرگذاری اقدامات مفیدتر می شود.

به گزارش خبرنگار شهر، پیروز حناچی شهردار تهران سه شنبه ۲ دی در جلسه فصلی ستاد مدیریت بحران شهر تهران گفت: گزارش های ارائه شده بسیار امیدوار کننده بود. به نظر من فعالیت ها در دو بخش قابل دسته بندی است؛ بخشی که مربوط به ابزارهای حاکمیتی و دولت است و بخش دوم مربوط به شهروندان و آمادگی ذهنی آنها می شود.

شهردار تهران افزود: طبیعتا آن جا که به مردم ربط دارد نیاز به اطلاع رسانی زیاد است. به هر حال زلزله یک واقعیت محتوم است و باید آماده باشیم و با توجه به آسیب پذیری شهروندان، مردم باید بدانند در شرایط زلزله چه اقدامی کنند.

او افزود: در بافت فرسوده آمار نشان می دهد ۴۰ درصد بخش های فرسوده بازسازی شده اما تهران همچنان آسیب پذیر است. ساختمان های بسیاری در شرایط ناپایدار هستند هرچند آمارها نشان می دهد مکانیزم ها برای تشویق نوسازی مردم موثر بوده است.

حناچی با اشاره به عملکرد سامانه های پیش بینی زلزله در کشورهای دیگر گفت: این سامانه در ژاپن هفتاد ثانیه زودتر اطلاع رسانی کرد در حالی که در زلزله اخیر دماوند سامانه ما ۲۵ ثانیه زودتر اعلام هشدار کرد.  ما باید تلاش کنیم این فاصله اصلاح شود و این به حساسیت دستگاه های ما مربوط است، هر چه بتوانیم این زمان را بیشتر کنیم تاثیرگذاری اقدامات ما بیشتر می شود.

شهردار تهران بر اتصال خودکار و بدون اپراتور این سامانه ها به دستگاه های ذیربط اشاره کرد و گفت: اطلاع رسانی باید مستقیما به شبکه های دیگر وصل شود تا با وقوع زلزله خودکار عمل کند.

او افزود: قطعا تاسیساتی هست که در شرایط زلزله باید خدماتش را متوقف کرد باید شناسایی شوند و اتصال آنها به هشدار سریع می تواند آمادگی ما را بالا ببرد.

این جلسه با حضور اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور، رضا کرمی محمدی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و تعدادی از مدیران ذیربط برگزار شد و شهردار تهران نیز به صورت مجازی در این جلسه شرکت کرده بود.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">