ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

  عبارت مورد جستجو
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر اساس هدف‌گذاری صورت‌گرفته به دنبال آن هستیم تا در افق سه سال آینده سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص کشور را به ۱۰ درصد برسانیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع‌پور در بازدید از فرودگاه بین‌المللی پیام اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیئت دولت، وزارت ارتباطات به عنوان متولی توسعه اقتصاد دیجیتال کشور انتخاب شده است.

وی بیان کرد: بر این اساس با توجه به اصول ۱۲۷ و ۱۳۸ کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به ریاست وزارت ارتباطات تشکیل شد تا بتوانیم در زمینه توسعه اقتصاد دیجیتال اقدامات جدی‌تری صورت دهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال تصریح کرد: مصوبات این کارگروه به عنوان مصوبات هیأت دولت محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت‌های موجود در کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال می‌توانیم از بسترهای بالقوه برای جهت‌دهی به سمت توسعه اقتصاد دیجیتال استفاده کنیم.

زارع‌پور گفت: اگر بخواهیم حوزه اقتصاد دیجیتال بخش‌بندی کنیم به بخش‌هایی مانند سخت افزار، نرم افزار و اقتصاد پلتفرمی خواهیم رسید که برخی مراکز فعلی در کشور در این زمینه از زیرساخت‌های مناسبی برخوردار هستند و می‌توانند در افزایش سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص کشور نقش‌آفرینی کنند.

وی اظهار کرد: در برخی از کشورها اقتصاد دیجیتال تا ۳۰ درصد از تولید ناخالص ملی این کشورها را به خود اختصاص داده است اما در ایران تنها در حدود ۴ تا ۶ درصد است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: بر اساس هدف‌گذاری صورت‌گرفته به دنبال آن هستیم تا در افق سه سال آینده سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص کشور را به ۱۰ درصد برسانیم، البته این امر کاری بزرگ محسوب می‌شود.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">