ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

  عبارت مورد جستجو
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران

جهرمی امروز مشکل جدی برای کسب رای ندارد

| يكشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۲۱ ق.ظ | ۰ نظر

جلسه رای گیری برای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم در حالی امروز برگزار می شود که به نظر می رسد محمد جواد آذری جهرمی با مشکلی برای کسب رای به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مواجه نیست.
فناوران -  با وجود آنکه براساس پیش بینی های اولیه قرار بود جلسه رای اعتماد به وزرا در روز پنجشنبه به پایان برسد، اما در نهایت بررسی برنامه های 17 وزیر پیشنهادی کابینه دوازدهم تا روز گذشته طول کشید و قرار است امروز رییس جمهور، آخرین دفاعیه ها را از وزرای پیشنهادی داشته باشد. پس از آن هم رای گیری از نمایندگان مجلس انجام خواهد شد.


 مخالفان قانع شدند؟
گزینه پیشنهادی فاوا در حالی مخالفان زیادی را در مجلس پیش روی خود می دید که تعداد کمی از نمایندگان حاضر شدند در روز بررسی رای اعتماد وزارت ارتباطات، به نفع او صحبت کنند. براساس اخبار منتشر شده برای مخالفت با وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، کار و ارتباطات بیشترین و برای موافقت با آنها، کم ترین ثبت نام صورت گرفته بود.
با این حال برخی موافقان آذری جهرمی می گویند نمایندگان از صحبت های وی قانع شده و او رای می آورد. 
رمضانعلی سبحانی فر، رییس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس که اصلی ترین مدافع آذری جهرمی محسوب می شود، در این باره گفت: فکر می کنم وزیر پیشنهادی ارتباطات رای قابل قبولی را کسب کند؛ چراکه وضعیت بسیار مطلوبی را به عنوان یک جوان متخصص و فعال در مجلس دارد.وی افزود: بعد از صحبت نمایندگان موافق و مخالف و توضیحات و نطق آذری جهرمی در صحن علنی مجلس شاید برای اولین یا دومین بار شاهد بودیم که سکوت سنگینی بر فضای صحن علنی مجلس غالب شد که سکوت بسیار معنی دار و عمیقی پیرامون صحبت های جهرمی بود و فضایی که از قبل وجود داشت، شکست.
وی با بیان اینکه فضایی که پیرامون وزیر پیشنهادی ارتباطات مبنی بر جوان و ضعیف بودن وی حاکم بود، شکسته شده، افزود: بعد از صحبت های آذری جهرمی فضا کاملا برگشت و شاید امروز مباحث مطرح شده درباره وزیر ارتباطات پیرامون قوت ایشان مطرح است و به نظرم فضای بسیار مناسبی برای ایشان در مجلس برای گرفتن رای اعتماد بالا وجود دارد.


 افزایش مصاحبه ها در دفاع از جهرمی
اما این تنها رییس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس نبود که چنین نظری داشت و بعد از صحبت های آذری جهرمی در مجلس، تعدادی از نمایندگان حاضر به گفت وگو به نفع وزیر پیشنهادی فاوا شده اند.
زهرا سعیدی، نماینده مردم مبارکه در مجلس در واکنش به هجمه رسانه های معاند به برخی وزرای پیشنهادی گفت: این تهمت ها و تخریب ها تاثیری در اراده مجلس ندارد و نمایندگان بر اساس برنامه و سوابق وزرا و شایستگی تصمیم خواهند گرفت.
وی در پاسخ به این سوال که معرفی یک وزیر جوان به عنوان وزیر ارتباطات را چگونه ارزیابی می کند، گفت: با توجه به حجم مشکلات انباشته شده و لزوم تزریق ایده های نو، قطعا ضرورت امروز کشور حضور نسل جوان در عرصه های کلان مدیریت است و وزارت آذری جهرمی باعث تقویت خودباوری در سطح جوانان خواهد شد.
محمد حسین قربانی، عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز گفت: معتقدم آذری جهرمی باید برنامه محور گزارش می داد زیرا با توضیحات عمومی نمی تواند نظر نمایندگان را جلب کند؛ اما در مجموع فکر می کنم وزیر پیشنهادی  ارتباطات و فناوری  اطلاعات از بهارستان رای  اعتماد بگیرد.
محمد فیضی، عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات نیز گفت: آنهایی که می گویند آذری جهرمی تجربه ندارد وقتی سوابق او را مطالعه کنند به این موضوع می رسند که وی از سال های ابتدای جوانی خود در پست های مهمی حضور داشته و مسوولیت های سنگینی بر عهده او بوده است.
فیضی گفت: به دلیل جوان بودن از آذری جهرمی حمایت می کنیم تا تخصص، انرژی و جوانی خود را در وزارت ارتباطات برای کارهای مهم و اثربخش به منصه ظهور برساند.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم در اینستاگرام خود نوشت: بازجو، مدیرکل شنود، تفتیش کننده منازل ، عامل حصر، عامل لغو قرارداد اپراتور دوم ، مسوول شنود دفتر مطهری، عامل ممنوع التصویری خاتمی و ده ها موضوع دیگر. در صحن هم که با برخی از افراد صحبت می کنم می گویند خیلی توانمند و زبل است و هر کسی با او صحبت می کند، قانعش می کند و این چهره خطرناک است و شاید یک احمدی نژاد دیگری شود.
علامرضا تاجگردون گفت: در این چند روز چندین بار با ایشان صحبت داشتم و در صحن هم بسیار توانمند ظاهر شد. به نظر من انسان توانمندی است که می تواند در این حوزه موفق شود. از مراجع رسمی هم به شکل دوستانه سوال کردم چیزی دریافت نکردم و اگر بخواهیم تمام حرف ها را بپذیریم، حرف هایی که درباره خیلی از دوستان ازجمله دکتر عارف هم زده می شود باید بپذیریم. به نظر من حیف است که جهرمی رای نیاورد. باید این ریسک را بپذیریم.
ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بعد از معرفی جهرمی به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات در فضای مجازی و در داخل مجلس موضوعاتی علیه ایشان مطرح شد. در جریان بررسی صلاحیت جهرمی در مجلس هم مخالفان و موافقان وی نظرات خود را بیان کردند. دفاعیات وزیر پیشنهادی ارتباطات برای حاضران در صحن و شنوندگان جذاب بود و این وزیر پیشنهادی جوان دفاع خوبی از خود ارایه کرد.


 مخالفت های جدی هنوز وجود دارد
در این میان همچنان برخی کاربران فضای مجازی به طور جدی از مخالفان وزیر پیشنهادی فاوا محسوب می شوند. هرچند راه اندازی کمپین #وزیر استارتاپا از سوی حامیان جهرمی سبب شد نکات مثبتی درباره او در شبکه های اجتماعی افزایش یابد اما هنوز هم مخالفت های جدی دیده می شود.
علاوه بر کاربران، برخی نمایندگان مجلس هم مخالفت خود را در توییتر با وزیر پیشنهادی اعلام کرده اند. محمود صادقی در واکنش به اطلاعیه وزارت اطلاعات نوشت: از واجا انتظار می رفت به جای صدور اطلاعیه ابهام انگیز، گردش کارهای مرتبط با آقای آذری جهرمی را برای قضاوت صحیح دراختیار نمایندگان قرار می داد. حمیده زرآبادی هم که در مخالفت با آذری جهرمی صحبت کرد، همچنان از مخالفان او به شمار می رود. 
به نظر می رسد کار رسانه ای تیم وزیر پیشنهادی ارتباطات سبب شده تا اخبار رسمی صرفا در حمایت از وی باشد و کمتر کسی به مصاحبه علیه او بپردازد. باید دید این موافقت ها در رای نمایندگان هم منعکس خواهد شد؟ (منبع:فناوران)

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">