ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

  عبارت مورد جستجو
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران

مدیرعامل همراه اول گفت‌: از وندور اروپایی که در زمان تحریم‌ توسعه شبکه ایران را ترک کرد پارسال برای بازگشت به ایران پس از 6 ماه مذاکره 500 میلیون یورو غرامت گرفتیم.

به گزارش فارس،  وحید صدوقی در همایش برجام اقتصاد مقاومتی، سرمایه گذاری و اشتغال از تجربه همراه اول با یکی از وندورهای (شرکت تعمیرکننده تجهیزات و خدمات) در زمان تحریم صحبت کرد و از شرایط سخت همراه اول برای بازگشت این شرکت به بازار ایران خبر داد.

مدیرعامل همراه اول گفت: یکی از وندورهای اروپایی با سهم 60 درصدی در شبکه همراه اول در سال 90 اعلام کرد که دیگر به همراه اول تجهیزات نمی‌فروشد و از سال 91 نیز اعلام کرد که فروش لایسنس همراه اول را متوقف کرد.

وی گفت: وندور دیگری اعلام کرد که سفیر آمریکا در آن کشور قرار داد همراه اول را خواسته و الزام کرده بود که بندهایی از این قرارداد حذف شود این در حالی بود که پول آن قرارداد را پرداخت کرده بودیم.

صدوقی گفت: آمریکا اجبار کرده بود که در هر فصل وندورهای مخابراتی حداکثر می‌توانند 50 میلیون یورو به ایران مجموعاً به همراه اول، رایتل‌ و ایرانسل تجهیزات بفروشند و حتما باید به کنگره گزارش دهند.

وی اضافه کرد: پس از قطع همکاری وندور اروپایی با همراه اول قرارداد 5 ساله‌ای به مبلغ 16 میلیون یورو که در حال مذاکره بود، کنسل شد.

وی گفت: این شرکت از تیر 92 از ایران خارج شد و دفتر خود را در ایران تعطیل کرد در آن زمان همراه اول مجموعه همکاران این شرکت در ایران را به خدمت گرفت و 40 روز پیش از زمان اعلام وندور برای خروج از ایران همکاری خود را با آن وندور قطع کرد.

صدوقی گفت: با جذب نیروهای داخلی شاغل و آن شرکت خارجی پروژه‌ای که روزی 16 میلیون یورو در حال مذاکره بود با توان داخلی با مبلغ 1.4 میلیون یورو و با کمتر از 10 درصد قیمت وندور خارجی توسط نیروهای داخلی به خوبی اجرا شد.

مدیرعامل همراه اول گفت:‌ اواخر 92 شرکت اروپایی اعلام کرد که تصمیم دارد به بازار ایران برگردد اما اعلام کردیم که باید برای ضرر و زیانی که برای طرحی یکباره و عقب افتادگی برنامه ایجاد شده خسارت پرداخت کنید.

وی ادامه داد: درنهایت مذاکرات همراه اول با وندور اروپایی 5 ماه طول کشید و از آنها با دریافت خسارت 500 میلیون یورویی و دو شرط اجازه حضور دادیم، نخست اینکه دیگر نباید تجربه ترک یکباره تکرار شود و دوم اینکه در بین تمامی وندورها پایین‌ترین قیمت را به همراه اول ارائه کند.

صدوقی گفت: همچنان که در قرارداد اخیر با این شرکت در بین 7 وندور پیشنهاد دهنده این وندور اروپایی کمترین قیمت و 70 درصد پایین‌تر از پروژه قبلی را پیشنهاد کرد به طوری که قیمت 700 میلیون یورویی این پروژه از تمام اپراتورها کمتر بود؛ همچنین این شرکت طلب‌های همراه اول را نیز بخشید.

وی خاطرنشان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی تصمیم گرفتیم برنامه 5 ساله را یکساله اجرا کنیم و 45 هزار سایت نسل دو همراه اول در تمام کشور نوسازی می‌شود.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">