«محمد جوادآذری جهرمی» وزیر ارتباطات در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در پاسخ به این سوال که "حضور یک خانم مدیر عامل در  یکی از اپراتورهای کشور برای نخستین بار اتفاق مبارکی است، اما صحبت هایی مطرح می شود در خصوص سابقه ایشان در عرصه روزنامه نگاری است، آیا ایشان سابقه و تخصص لازم و مرتبط با این پست را دارند؟ و نظر شما درباره این انتصاب چیست؟ گفت: خانم‌های موفق در عرصه فناوری اطلاعات کم نداریم. در این دوسال در وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات ایران، و همینطور در ایرانسل و همراه اول مدیرانِ تراز بالا در سطح بانوان قرار  گرفته است که حضور فعالانه دارند.

 

او در ادامه در خصوص شبکه رایتل بیان کرد: شرایط رایتل خاص است و باید ملاحظات بیشتری صورت گیرد. مدیر عامل جدید هنوز منصوب نشدند. دیشب در صدا و سیما خبری منتشر شد مبنی بر این که ایشان به سمت مدیرعاملی شبکه رایتل منصوب شدند. ایشان در حال حاضر عضو هیئت مدیره آن شرکت هستند و این تصمیم بر عهده هیئت مدیره و شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی است.

وزیر ارتباطات بیان کرد: این پیشنهاد با ما مطرح شده است.  به دلیل اینکه شرکت رایتل امروز به لحاظ سهم بازار و وضعیت مالی شرایط مناسبی نسبت به سایر  شرکت ها ندارد و نیاز به سرمایه گذاری جدی از  سمت سرمایه‌گذار دارد و همینطور نیازمند به حرکت جدی برای بازیابی خودش دارد، مقداری نگرانی داریم. طبیعتا این گزینه را با مطرح کردند. در بررسی های اولیه سازمان تنظیم مقررات در رابطه با اینکه  ایا ایشان توانمندی لازم برای این کار را دارند مقداری نگرانی وجود دارد.

آذری جهرمی بیان کرد: فکر می‌کنم با کار رسانه‌ای مدیرعامل منصوب نمی‌شود و کاری از پیش نمی رود. رسانه  ها اینگونه فعالیت‌ها را انجام  ندهند کار مناسبی نیست.

او گفت: در خصوص معرفی این خانم در حال ارزیابی هستیم، باید صبر کنیم ببینیم نتیجه ارزیابی چه می‌شود اگر تأیید صلاحیت فنی شد منصوب می‌شوند و اگر نه که  طببیعتا اگر خودشان تشخیص دهند می‌توانند گزینه دیگری بگذارند.البته منع قانونی هم برای انتصاب این فرد وجود ندارد و این اختیار شرکت‌شان است و این هماهنگی به خاطر هماهنگی بیشتر است.

 

به گزارش آی‌تی آنالیز برخی سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی زرد و تبلیغاتی از هفته گذشته شایعات زیادی مبنی بر انتصاب مینا مهرنوش به عنوان مدیر عامل رایتل مطرح کردند و حتی در برخی از این خبرهای غلط و دروغ اعلام کردند که او مدیر عامل شده و به بررسی سوابق و تبریک به او نیز پرداختند! علاقه‌مندان برای کسب اطلاع و آشنایی با سایت‌های ناشر این اخبار می‌توانند عبارت مدیرعاملی مینا مهرنوش در رایتل را در اینترنت جست‌جو کنند.