ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

  عبارت مورد جستجو
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران

با توجه به نقش کسب وکارهای  نوپا و نوآور به عنوان یکی از راهبردهای مهم و اثرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی‌، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران به عنوان بخشی از جامعه بزرگ صنعت ICT  کشور با همکاری همراه اول، سیمنار «نقش نوآوری و خلاقیت در اقتصاد مقاومتی» را با هدف توسعه صادرات محصولات کسب وکارهای نوپا و نوآور در تاریخ سیزدهم اردیبهشت ماه برگزار می‌کند.

روابط عمومی ‌اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران اعلام کرد، با توجه به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» ازسوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، به نظر می‌رسد یکی از مهمترین وظایف بخش خصوصی که نقش مهمی ‌در اقتصاد کشور ایفا می‌کند، شناسایی آسیب‌های اقتصادی و ارایه راهبردهایی خاص جهت تبدیل نقاط ضعف به قوت و تبدیل تهدیدها به فرصت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.

از آنجا که یکی از نقاط ضعف اقتصاد کشور پایین بودن میزان خلاقیت و نوآوری و ضعف فناوری بنگاه‌های اقتصادی است، این مساله اقتصاد و صنعت کشور را مصرف‌کننده فناوری‌های خارجی کرده و این خود زمینه آسیب‌پذیری اقتصاد کشور را فراهم می‌کند که با شناسایی این نوع آسیب‌ها می‌توان به نقش بی‌بدیل دانش در حل معضلات کشور پی برد.

بر اساس اذعان کارشناسان اقتصادی بر نقش غیرقابل انکار کسب وکارهای  نوپا و نوآور به عنوان یکی از راهبردهای مهم و اثرگذار جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، باید همواره در نظر داشت که برای دستیابی به اقتصاد حاصل از شرکت‌های نوپا و نوآور فقط تولید و توزیع اطلاعات و پرداختن به آموزش و پژوهش کافی نیست بلکه نکته مهم، به‌کارگیری آنها در استفاده از منابع اقتصادی به صورت مستمر و پایدار است. به عبارت دیگر، کاربردی کردن دانش و استفاده موثرتر از آن در گسترش ظرفیت‌ها و ارتقای درجه بهره‌برداری از منابع است که تحقق یک اقتصاد دانش‌بنیان را ممکن می‌سازد .

درهمین راستا، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران به عنوان بخشی از جامعه بزرگ صنعت ICT  کشور با همکاری همراه اول  سعی کرده‌اند با برپایی سیمنار «نقش نوآوری و خلاقیت در اقتصاد مقاومتی» در تاریخ سیزدهم اردیبهشت در محل اتاق بازرگانى، صنایع، معادن و کشاورزى ایران و دعوت از کسب وکارهای نوپا، نوآور و خلاق و همچنین دولتمردان، سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع برای حضور در این سمینار، حلقه واسط برای کمک به تجاری‌سازی ایده‌های برتر علم و فناوری و توسعه صادرات محصولات کسب وکارهای نوپا و نوآور را به وجود آورند.

هدف از برگزاری این رویداد، شناسایی آسیب‌های اقتصادی و اقدام در جهت رفع معضلات و نقاط ضعف موجود در راستای نیل به اهداف اقتصادمقاومتی، معرفی ایده‌های نو وخلاقانه برای ایجاد کسب و کارهای جدید، ایجاد ارتباط بین صاحبان ایده با بزرگان کسب و کار و سرمایه گذاران و تجاری‌سازی ایده‌های نو اعلام شده است.

بر اساس این گزارش موارد دیگری همچون آشنایی بنگاه‌های اقتصادی نوپای برتر برای معرفی کسب و کار خود در مجامع بین‌المللی جهت جذب سرمایه‌گذاری، صادرات محصولات کسب وکارهای نو، معرفی ایران به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در تولید علم و دانش و بهره‌مندی از نمایشگاه‌های بین‌المللی معتبری چون Cebit وGitex  به عنوان ابزارهای بازاریابی و تبلیغات، از دیگر اهداف این سمینار به شمار می‌رود.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">