ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

  عبارت مورد جستجو
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران

تحقق برنامه تکفا

| دوشنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۸۴، ۰۹:۳۸ ب.ظ | ۰ نظر

وزیر محترم/ ریاست محترم دستگاه مستقل
با سلام،

ثنارای - براساس هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در راستای تحقق برنامه تکفا مبتنی بر تبصره 13 قانون برنامه بودجه سال 81 موارد زیر جهت استحضار و دستور اقدامات لازم ایفا می‌گردد:

دبیرخانه آماده دریافت و پردازش طرح‌های آن وزارت‌خانه/ دستگاه در ارتباط با کاربرد فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات می‌باشد، لذا مقتضی است با رعایت نکات ذیل اقدامات لازم در ارتباط با ارائه طرح‌ها هر چه سریع‌تر صورت پذیرد.

• تماس با دبیرخانه جهت اعلام آمادگی و دریافت فرم‌ها و رویه‌ها

• تکمیل فرم‌ها و پرسش‌نامه‌ها و ارسال آن‌ها به دبیرخانه

تبصره:

طرح‌هایی که تا 15/5/1381 به دبیرخانه دریافت گردیدند، مراحل تصویب و تخصیص اعتبار را در سال جاری طی خواهند نمود و طرح‌هایی که پس از این تاریخ واصل شدند، بررسی شده و مراحل تخصیص اعتبار آن‌ها در سال 1382 صورت خواهند گرفت.

شماره تلفن تماس: 8113897 ، 8113911

شماره نمابر: 8113374
انواع پروژه‌های برنامه تکفا به شرح زیر می‌باشند:

1. پروژه‌های زیر ساختی ملی:

این نوع پروژه‌ها که مربوط به محدوده تهیه قوانین، ایجاد سیستم، مدیریت شبکه، امنیت اطلاعات و پروژه‌‌های الگوی پیش‌تاز در سطح ملی است عمدتاً از محل تبصره 13 به صورت کامل حمایت می‌شوند.
2. پروژه‌های زیر ساختی استانی:

این نوع پروژه‌ها که از لحاظ تعریف عناوین مشابه عناوین ردیف 1 هستند و مستقیماً توسط استان پیش‌نهاد می‌شوند. مشروط بر تعهد 50% اعتبارات مربوطه از محل اعتبارات استانی می‌توانند پس از تصویب طرح و براساس ارائه قرارداد جهت انجام فعالیت‌ها تا سقف 50% اعتبارات طرح از محل اعتبارات تبصره 13 کمک دریافت نمایند. نحوه تأمین هزینه بخش‌هایی از طرح‌های راه‌بردی هفت‌گانه که در استان‌ها اجرا می‌شود در قالب طرح اصلی معین می‌گردد.
3. پروژه‌های کاربردی در محیط شبکه:

این نوع پروژه‌ها که براساس نیاز بخش‌های دولتی اجرا می‌شوند و موجب بهبود کیفیت مدیریت در سازمان‌های دولتی خواهند شد. به صورت محدود (به طور متوسط تا سقف 50%) و مشروط به انجام فعالیت از طریق عقد قرارداد از محل اعتبارات تبصره 13 حمایت می‌شوند. ایجاد بانک‌های اطلاعاتی محلی، نرم‌افزار‌های اداری و... از این دسته‌اند.
4. پروژه‌های تحقیقاتی و فن‌آوری:

این نوع پروژه‌ها توسط دانش‌گاه‌ها و یا شرکت‌های خصوصی به منظور ارتقاء دانش و فن‌آوری اطلاعات انجام می‌شوند و هزینه آن‌ها از محل اعتبارات تبصره 13 تأسیس می‌گردد.
5. پروژه‌های اقتصادی در محیط شبکه:

این نوع پروژه‌ها که توسط بخش خصوصی اجرا شده و موجب تقویت فعالیت‌های اقتصادی در محدوده ICT می‌شود از محل اعتبارات اشتغال حمایت شده و برای آن‌ها تخفیف سود بانکی و سوبسید بهره‌برداری از محل اعتبارات تبصره لحاظ می‌شود. پروژه‌هایی نظیر توریسم الکترونیکی (E.Toursm) و خدمات الکترونیکی (E.Services) از این دسته اند.
دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی

  • ۸۴/۰۲/۱۲

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">