ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

  عبارت مورد جستجو
تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تاکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت شرکت‌های متخصص و توانمند در حوزه فن‌آوری اطلاعات جهت پیشبرد طرح نسخه الکترونیک گفت: معماری IT سازمان تأمین اجتماعی برای افق بلندمدت و ارائه بهترین خدمات طراحی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری در هجدهمین جلسه هفتگی رسیدگی به روند پیشرفت طرح نسخه الکترونیک که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیران درمان تأمین اجتماعی استان‌های سراسر کشور و مدیران ستادی بخش درمان و فن‌آوری اطلاعات این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: نگرانی درباره قطعی و کندی سامانه‌ها موضوع مهمی است که از همکاران انتظار می رود هرچه سریعتر برطرف شود و جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی در این زمینه نباید محدودیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی باید بهترین خدمات را از طریق سامانه‌های الکترونیکی دریافت کنند، گفت: تاکید ما استفاده از ظرفیت کشور و بهترین متخصصین IT برای ارتقاء خدمات سازمان تأمین اجتماعی است و گروهی از متخصصین این حوزه معماری کلان IT را با افق بلند مدت اصلاح خواهند کرد.

امیرعباس منوچهری معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این نشست عنوان کرد: قبل از این جلسه سه حوزه درمان، فناوری اطلاعات و مدیریت پروژه نسخه الکترونیک برگزار و چهار محور اصلی به عنوان اولویت نسخه الکترونیک احصا و در جلسات منظم نیز این اولویت‌ها پیگیری خواهد شد.

وی برقراری ارتباط مراکز ملکی و غیرملکی در سامانه نسخه الکترونیک، تسهیل استفاده از سامانه استحقاق سنجی، اتصال مراکز غیرطرف قرارداد به سامانه نسخه الکترونیک و نسخه نویسی آفلاین را مهمترین اولویت‌های فعلی برای پیشبرد طرح نسخه الکترونیک برشمرد.

منوچهری از تقسیم کار و تعیین وظایف هرکدام از واحدهای ذیربط با طرح نسخه الکترونیک برای پیگیری و پیشبرد برنامه‌ها خبر داد و گفت: هر کدام از اولویت‌های چهارگانه با دقت و جدیت پیگیری می‌شود و با تحقق این اهداف گام مهمی در استقرار کامل نسخه الکترونیک است.

وی فراهم شدن امکان استفاده مراکز درمانی غیرطرف قرارداد از سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی را نیز از برنامه‌های اصلی این سازمان برشمرد و گفت: با این کار در تمامی فرآیند اقدامات تشخیصی و درمانی از نسخه نویسی ، نسخه پیچی و مراکز تشخیصی و درمانی اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی که بیمار به آنها مراجعه می‌کند نیازی به استفاده از نسخه کاغذی نخواهد بود و تمامی فرآیندها در بستر نسخه الکترونیک انجام می‌شود.

منوچهری همچنین از تهیه شیوه‌نامه نسخه نویسی آفلاین در سامانه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: با ایجاد این امکان قطعی و کندی سیستم مشکلی برای خدمت رسانی ایجاد نخواهد کرد.

حمیدرضا صفی خانی مدیر پروژه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: در هفته گذشته با مدیران و کارشناسان ذیربط در استان های مختلف جلسات ویدئو کنفرانسی برگزار شده و به صورت منظم مسائل و مشکلات اعلام شده از سوی استان ها بررسی و رفع می‌شود.

وی استفاده از نرم افزار ویژه تبادل اطلاعات بین سامانه‌ای (API) سازمان تأمین اجتماعی توسط سامانه‌های مراکز درمانی طرف قرارداد را گامی بسیار مهم در زمینه پیشبرد طرح نسخه الکترونیک عنوان کرد و گفت: رشد چشم گیری در استفاده از (API) سازمان تأمین اجتماعی داشته و طی هفته گذشته ۱۷ هزار تراکنش از طریق (API) انجام شده است که امیدواریم به زودی ۶۰ درصد تراکنش‌ها در این بستر انجام شود.

صفی خانی یادآور شد: بیمه مرکزی هفته گذشته API سازمان تأمین اجتماعی را به بیمه‌های تجاری ابلاغ کرد و بیمه های تکمیلی به زودی آن را پیاده سازی خواهند کرد.

شهرام غفاری مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی نیز طی سخنانی کوتاه در این نشست اظهار داشت: طی هفته گذشته همکاران سازمان تأمین اجتماعی سراسر کشور تلاش زیادی برای پیشبرد طرح نسخه الکترونیک داشته و روزانه ۱۵۰ هزار نسخه الکترونیک تولید شده است.

وی اتصال سامانه نسخه الکترونیک مراکز ملکی و طرف قرارداد را از برنامه‌های در دست اجرا اعلام کرد و گفت: با این اقدام انتظار می رود که در مراکز ملکی هیچ استفاده ای از نسخه کاغذی نشود و سامانه نسخه الکترونیک درمان مستقیم و غیر مستقیم به یکدیگر متصل شود.

به گزارش ایرنا، طرح ۳۰۷۰ روز دوشنبه (۱۹ آبان) با حضور مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با هدف کاهش مراجعات حضوری به شعب و کارگزاری‌های این سازمان افتتاح شد.

این طرح با ارائه ۳۰ خدمت الکترونیک، ۷۰ میلیون مراجع از مجموع ۹۶ میلیون مراجع تامین اجتماعی به شعب وکارگزاری‌های این سازمان را کاهش می‌دهد.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">